Attālinātajā sanāksmē piedalījās dažādu valstu pārstāvji, tostarp: Ķīna, Latvija, Polija, Ungārija, Slovēnija, Čehijas Republika, Rumānija un Serbija. Gada sanāksmē tika apskatītas daudzas svarīgas tēmas, kas saistītas ar starptautisko attiecību attīstību starp ES valstīm un Ķīnu.
Sanāksmes laikā notika diskusijas par Eiropas un Ķīnas ekonomisko attīstību pēc pandēmijas, kā arī tika apspriests Ķīnas 14. Nacionālās ekonomiskās un sociālās attīstības piecu gadu plānu (2021.–2025.) un par valsts ekonomisko un sociālo attīstību un ilgtermiņa mērķiem līdz 2035. gadam. Lai Eiropas partneriem labāk izprastu Ķīnas ekonomikas ilgtspējīgas attīstības un izaugsmes principu, tika prezentēta Ķīnas “dubultās aprites” ekonomikas stratēģija. Tīmekļa seminārs sastāvēja no četrām sesijām: (1) prezentācija Ķīnas 14. Nacionālās ekonomiskās un sociālās attīstības piecu gadu plānu (2021.–2025.) un par valsts ekonomisko un sociālo attīstību un ilgtermiņa mērķiem līdz 2035. gada; (2) Ķīnas-CEE institūta 2020. gada pārskats; (3) Starptautiskās akadēmiskās komitejas (IAC) locekļu uzrunas; (4) Q&A sesija.
Turklāt kolēģi no Ķīnas-CEE institūta dalījās Covid-19 pandēmijas veiksmīgas apkarošanas iemeslos un vērtīgas atziņas, kam jāpievērš uzmanība nākotnes attīstībā, tostarp:
- Kā atrast līdzsvaru starp individuālismu un kolektīvismu sociālo vērtību ziņā un motivēt ikvienu būt disciplinētiem?
- Kā cienīt zinātni un pamatzināšanas, lai palielinātu sabiedrības ticību zinātnei?
- Kā atrast līdzsvaru starp cilvēku dzīvēm un ekonomisko attīstību? Cilvēku dzīvība un viņu drošība vienmēr ir pirmajā vietā!
Kas attiecas uz Ķīnas-CEE un Eiropas institūciju nākotnes plāniem, plānots, ka zinātniskā sadarbība nākamajā gadā būs ļoti auglīga un efektīva.
Ķīnas-CEE institūta ikgadējās sanāksmes ziņojums: https://china-cee.eu/
