Дело науки — служить людям. – Толстой –

Наука – капитан, а практика – солдаты. – Леонардо да Винчи –

Пределы наук похожи на горизонт: чем ближе подходим к ним, тем дальше они отодвигаются. – Буаст –

Фантазировать важней, чем знать. – Альберт Эйнштейн –

Наука – это организованное знание. – Спенсер –

Свобода для науки то же, что воздух для живого существа. – Пуанкаре –

Поле исследований всех наук беспредельно. – Паскаль –

Систему наук нужно рассматривать как систему природы: все в ней бесконечно и все необходимо. – Кювье –

Научный план без рабочей гипотезы – это скелет без живого тела. – Гиршфельд –

Главный предмет изучения человечества – человек. – Гёте –

В науке все важно. – Гейне –

Книги должны быть результатом наук, а не наука – результатом книг. – Бэкон –

Ученый не тот, кто дает правильные ответы, а тот, кто задает истинные вопросы. – Клод Леви-Стросс –

Чем упорнее мы будем искать истину вне себя, тем больше будем отдаляться от нее. Чем больше мы сумеем понять то, чем мы являемся, тем сильнее истина утвердит нас в нас же самих. – Антонио Менегетти –

Прежде чем природе повелевать, надо ей подчиниться. – Бэкон –

Настоящий ученый не тот, кто больше освоил, а тот, кто больше понял. – Лейбниц –

Наука – знать, как действует сущее. Знать действие бытия. – Антонио Менегетти –

Наука – благодетельница человечества. – Бертело –

Начало » Новости » Latvijas Zinātņu Akadēmijas Ekonomikas institūts tiek pārstāvēts starptautiskā augsta līmeņa konferencē Taškentā

Latvijas Zinātņu Akadēmijas Ekonomikas institūts tiek pārstāvēts starptautiskā augsta līmeņa konferencē Taškentā

2021. gada 13. jūlijā ceļā uz Taškentu, lai apmeklētu augsta līmeņa starptautisko konferenci “Centrālā un Dienvidāzija: Reģionālā savienotība. Izaicinājumi un iespējas”, devās augsta līmeņa delegācija no Latvijas.

Uzbekistānas vēstnieks Latvijā pavada augsta līmeņa delegāciju no Latvijas uz Taškentu 2021. gada 13. jūlijā

Foto: Embassy of Uzbekistan in Latvia

Delegāciju Rīgas lidostā pavadīja Uzbekistānas vēstnieks Latvijā H. E. Kadambajs Sultanovs. Delegācijas sastāvā bija Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors Andris Sprūds, Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padomes valdes loceklis Guntis Gūtmanis ar padomnieku, Ogres mēru Egilu Helmani, kā arī Latvijas Zinātņu Akadēmijas Ekonomikas Institūta vadītāja un vadošā pētniece Dr. Ņina Linde un ārštata padomnieks Džeralds Hopšteters.

LZA Ekonomikas Institūta vadītājas Ņ. Lindes tikšanās ar Taškentas finanšu institūta rektoru T. Tešabevu.

Foto: LZA Ekonomikas Institūts

Latvijas Zinātņu Akadēmijas Ekonomikas Institūta direktore Ņina Linde vizītes laikā izveidoja jaunas starpvalstu saites un sadarbību ar Uzbekistānas Zinātņu Akadēmiju. 14. jūlijā apmeklēja Taškentas Finanšu Institūtu un tikās ar rektoru Tulkinu Tešabevu, kā arī vienojās par abpusēji nozīmīgiem pētnieciskas sadarbības virzieniem ar Uzbekistānas prognozēšanas un makroekonomisku pētījumu institūta vadību.

LZA Ekonomikas Institūta vadītājas Ņ. Lindes tikšanās ar Uzbekistānas prognozēšanas un makroekonomisku pētījumu institūta vadību

Foto: LZA Ekonomikas Institūts

15. un 16. jūlijā Latvijas Zinātņu Akadēmijas Ekonomikas Institūta pārstāvji pēc Uzbekistānas prezidenta H.E. Šavkata Mirzijojeva kunga iniciatīvas un LR Ārlietu ministrijas uzaicinājuma piedalījās starptautiskajā konferencē “Centrālā un Dienvidāzija: Reģionālā savienotība. Izaicinājumi un iespējas”. Uzbekistāna tik augsta līmeņa starptautisku pārstāvību uzņēma pirmoreiz, rādot pozitīvu precedentu Covid-19 izaicinājumu pārvarēšanā, pēc gadu pauzes apvienojot vispasaules valstu un organizāciju pārstāvjus vienuviet.

Uzbekistānas prezidents H.E. Šavkats Mirzijojevs ar šo plaša mēroga iniciatīvu radīja sadarbības platformu starp Centrālo un Dienvidāziju, kurās kopā dzīvo gandrīz 2 miljardi iedzīvotāju, lai virzītos uz pārticīgāku nākotni visā pasaulē. Konferencē piedalījās Centrālās un Dienvidāzijas valstu prezidenti un augsta līmeņa amatpersonas, valstu pārstāvji no Amerikas Savienotajām Valstīm, Saudi Arābijas, Krievijas, Ķīnas, kā arī starptautisku organizāciju dalībnieki no Apvienoto Nāciju Organizācijas, UNESCO u.c.

Konference 16. jūlijā tika atklāta ar Uzbekistānas prezidenta Šavkata Mirzijojeva runu, kurā tika uzsvērta nepieciešamība pēc arvien ciešākas vienotības un savstarpējas saticības reģionā, kas kopējiem spēkiem veicinās lielāku labklājības līmeni. Saticības un vienotības nozīmē tika pieminēts arī pašreizējais situācijas saspīlējums Afganistānā. Uzbekistāna pašlaik ir kā tilts starp Centrālo un Dienvidāziju, iniciējot dzelzceļa līnijas “Mazar-i-Sharif-Kabul-Peshawar” būvniecību, kas būtu jauns tranzīta ceļš valstij un ļautu Uzbekistānai un citām valstīm ievērojami samazināt transporta izmaksas preču un produktu piegādei ārvalstu tirgiem.

Pēc klātesošo valstu prezidentu un ārlietu ministru uzrunām norisinājās konferences sesija “Revival of Cultural and Humanitarian Ties as a Way to Strengthen Friendship and Mutual Trust”, kurā ar gandrīz 20 minūšu uzrunu reģionu valstu amatpersonām, starptautisku organizāciju vadītājiem un dažādu zinātņu pārstāvjiem uzstājās LZA Ekonomikas Institūta vadītāja Dr. Ņ. Linde.

LZA Ekonomikas Institūta vadītāja Ņ. Linde uzrunājot valstu un organizāciju pārstāvjus ar runu “Jaunatnes nodarbinātība un konkurētspēja laikā pēc Covid-19”.

Foto: LZA Ekonomikas Institūts

Ņ.Linde sava runā pievērsa īpašu uzmanība ciešo saikņu veidošanai starp Uzbekistānas Republiku, Latviju un Eiropu kopumā, prezentējot kopīgos izaicinājumus jauniešu nodarbinātības un konkurētspējas veicināšanai pēcpandēmijas laikā. Pēc Ņ.Lindes teiktā, tieši jauniešiem, kuri Uzbekistānā veido vairāk nekā 50% no visa darbspējīgā vecuma iedzīvotāju potenciāla valstī, ir izšķiroša loma jebkuras sabiedrības nākotnes progresā.  Ņ. Linde akcentēja humānismu kā visas cilvēces augstāko vērtību, aplūkojot to caur izglītības un zinātnes dimensiju. “I am sure, that the perfect leadership and significant support of the President of Uzbekistan H.E. Shavkat Mirziyoyev in science and education is the key factor of the successful and rapid development of your beautiful country” – teica Ekonomikas institūta direktore prezentācijas noslēgumā.